Koło zainteresowań - teatralne
w roku szkolnym 2010/2011
prowadzący: mgr Iwona Tomaszewska
Zajęcia teatralne odbywają się dwa razy w tygodniu i są prowadzone przez dwóch nauczycieli: Iwonę Tomaszewską (nauczycielkę języka polskiego z przygotowaniem teatralnym i Annę Karasińską (nauczycielkę muzyki).

W zajęciach uczestniczą uczniowie klas IV-VI, i to nie tylko uzdolnieni artystycznie, ale w dużej mierze dzieci, które są nieśmiałe, którym brak odwagi i wiary we własne siły. Uczestnictwo w zajęciach teatralnych pomaga im oswoić się z trudną dla nich sytuacją. Ale to nie wszystko. Poprzez swój własny wysiłek, poświęcony czas i energie, dzieci rozumieją i doceniają znaczenie współpracy i konieczności liczenia się z innymi ludźmi.


"Teatr jest najważniejszą rzeczą na świecie, gdyż sam pokazuje się ludziom, jakimi mogliby być, choć nie mają na to odwagi, i jakimi są"
Program cotygodniowych zajęć jest bardzo bogaty. Uczniowie doskonalą wymowę, usprawniają narządy mowy i oddychania, odkrywają emocje i uczą się panować nad własnym ciałem, ćwiczą dykcję, pamięć i wyobraźnię. Oprócz tego rozwijają i kształtują sprawność ruchową, harmonię, elastyczność i płynność ruchów, uczą się piosenek, układów tanecznych, gry na instrumentach perkusyjnych.

W końcowym etapie uczestniczą w przygotowaniu szkolnych uroczystości i przedstawień. I choć trochę onieśmiela je trema, to ile radości sprawia im możliwość zaprezentowania swoich umiejętności przed widownią.

Sugerowana przeglądarka: Internet Explorer
"Dzień Nauczyciela na kolorowo"
W Dniu Komisji Edukacji Narodowej budynek szkoły rozbrzmiewał wesołymi głosami i głośnym śpiewem. Większość uczniów skorzystała z okazji, by zostać w tym czasie w domach: pospać dłużej, pooglądać telewizję, pograć w gry komputerowe lub spotkać się ze znajomymi…
czytaj więcej...
Żeby Polska była Polską…
- refleksja nad obchodami Święta Niepodległości
W przededniu obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole odbyło się przedstawienie słowno-muzyczne wyreżyserowane przez p.Iwonę Tomaszewską, muzycznie dopracowane przez panią Annę Karasińską. Słowo wstępne wygłosił pan Łukasz Stolarski, a scenografię przygotował pan.Andrzej Lewandowski.
czytaj więcej...
"Królowa śniegu"
W dniu dość pechowym podobno, bo 13 stycznia Szkolne Koło Teatralne wystawiło długo oczekiwane przedstawienie pot tytułem "Królowa śniegu" na motywach baśni Hansa Christiana Andersena.

czytaj więcej...
Strona:  1   2  3   4   5 ...   z    21
Contents copyright 2009, Szkoła Podstawowa nr 12 im. Armii Krajowej w Zgierzu, all rights reserved.
Strona internetowa
jest współfinansowana
przez Unię Europejską w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego
Strona:  1   2  3   4   5 ...   z    21
"Baba Jaga u dentysty"
czytaj więcej...
Dlaczego nie można jeść zbyt dużo słodyczy? Dlaczego trzeba myć zęby przynajmniej dwa razy dziennie? Dlaczego trzeba regularnie chodzić do dentysty? Co zrobić, aby mieć zdrowe zęby i piękny uśmiech?
Na te i podobne pytania próbowali odpowiedzieć bohaterowie spektaklu pt.: „Baba Jaga u dentysty”

Dniach 28 i 29 kwietnia 2011 roku w Szkole Podstawowej nr 12 oraz w Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia w Zgierzu sześciolatki ze zgierskich przedszkoli obejrzały przedstawienie pt.: "Zaczarowany świat instrumentów".
Dzieci wysłuchały wierszy i piosenek ale przede wszystkim miały okazję zobaczyć różne instrumenty...

"Zaczarowany świat instrumentów"
czytaj więcej...
Uczniowie szkolnego teatrzyku kończą mijający rok przedstawieniem pt.: "Kabaret na jednej nodze". To rozśpiewana i roztańczona wersja popularnych baśni o Kopciuszku, Śpiącej Królewnie i Duchu Bolibrzuchu. Młodzi aktorzy zabawiają publiczność wesołymi scenkami i pełnymi humoru dialogami, parodiując znane, baśniowe postacie....
"Kabaret na jednej nodze zbierał bajki
po drodze"
czytaj więcej...
Zobacz również:
zajęcia wrównawcze