Koło zainteresowań - teatralne
w roku szkolnym 2010/2011
prowadzący: mgr Anna Karasińska
Sugerowana przeglądarka: Internet Explorer
"Teatr jest najważniejszą rzeczą na świecie, gdyż sam pokazuje się ludziom, jakimi mogliby być, choć nie mają na to odwagi, i jakimi są"
Program cotygodniowych zajęć jest bardzo bogaty. Uczniowie doskonalą wymowę, usprawniają narządy mowy i oddychania, odkrywają emocje i uczą się panować nad własnym ciałem, ćwiczą dykcję, pamięć i wyobraźnię. Oprócz tego rozwijają i kształtują sprawność ruchową, harmonię, elastyczność i płynność ruchów, uczą się piosenek, układów tanecznych, gry na instrumentach perkusyjnych.

W końcowym etapie uczestniczą w przygotowaniu szkolnych uroczystości i przedstawień. I choć trochę onieśmiela je trema, to ile radości sprawia im możliwość zaprezentowania swoich umiejętności przed widownią.

Zajęcia teatralne odbywają się dwa razy w tygodniu i są prowadzone przez dwóch nauczycieli: Iwonę Tomaszewską (nauczycielkę języka polskiego z przygotowaniem teatralnym i Annę Karasińską (nauczycielkę muzyki).

W zajęciach uczestniczą uczniowie klas IV-VI, i to nie tylko uzdolnieni artystycznie, ale w dużej mierze dzieci, które są nieśmiałe, którym brak odwagi i wiary we własne siły. Uczestnictwo w zajęciach teatralnych pomaga im oswoić się z trudną dla nich sytuacją. Ale to nie wszystko. Poprzez swój własny wysiłek, poświęcony czas i energie, dzieci rozumieją i doceniają znaczenie współpracy i konieczności liczenia się z innymi ludźmi.


Tak pracowaliśmy w roku szkolnym 2009/2010
czytaj więcej...
"Dzień Nauczyciela na kolorowo"
W Dniu Komisji Edukacji Narodowej budynek szkoły rozbrzmiewał wesołymi głosami i głośnym śpiewem. Większość uczniów skorzystała z okazji, by zostać w tym czasie w domach: pospać dłużej, pooglądać telewizję, pograć w gry komputerowe lub spotkać się ze znajomymi…
czytaj więcej...
W przededniu obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole odbyło się przedstawienie słowno-muzyczne wyreżyserowane przez p.Iwonę Tomaszewską, muzycznie dopracowane przez panią Annę Karasińską. Słowo wstępne wygłosił pan Łukasz Stolarski, a scenografię przygotował pan.Andrzej Lewandowski.
Żeby Polska była Polską…
- refleksja nad obchodami Święta Niepodległości
"Królowa śniegu"
czytaj więcej...
W dniu dość pechowym podobno, bo 13 stycznia Szkolne Koło Teatralne wystawiło długo oczekiwane przedstawienie pot tytułem "Królowa śniegu" na motywach baśni Hansa Christiana Andersena.

Contents copyright 2009, Szkoła Podstawowa nr 12 im. Armii Krajowej w Zgierzu, all rights reserved.
Strona internetowa
jest współfinansowana
przez Unię Europejską w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego
Strona:  1   2  3   4   5 ...   z    21
Strona:  1   2   3   4   5 ...   z    21
czytaj więcej...
"Baba Jaga u dentysty"
Dlaczego nie można jeść zbyt dużo słodyczy? Dlaczego trzeba myć zęby przynajmniej dwa razy dziennie? Dlaczego trzeba regularnie chodzić do dentysty? Co zrobić, aby mieć zdrowe zęby i piękny uśmiech?
Na te i podobne pytania próbowali odpowiedzieć bohaterowie spektaklu pt.: „Baba Jaga u dentysty”

czytaj więcej...
"Zaczarowany świat instrumentów"
Dniach 28 i 29 kwietnia 2011 roku w Szkole Podstawowej nr 12 oraz w Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia w Zgierzu sześciolatki ze zgierskich przedszkoli obejrzały przedstawienie pt.: "Zaczarowany świat instrumentów".
Dzieci wysłuchały wierszy i piosenek ale przede wszystkim miały okazję zobaczyć różne instrumenty...

czytaj więcej...
Uczniowie szkolnego teatrzyku kończą mijający rok przedstawieniem pt.: "Kabaret na jednej nodze". To rozśpiewana i roztańczona wersja popularnych baśni o Kopciuszku, Śpiącej Królewnie i Duchu Bolibrzuchu. Młodzi aktorzy zabawiają publiczność wesołymi scenkami i pełnymi humoru dialogami, parodiując znane, baśniowe postacie....
"Kabaret na jednej nodze zbierał bajki
po drodze"